Cześć i czołem!

Mówi się, że pożegnania są trudne. Dziś powitania nie wydają się dla mnie łatwiejsze. Trudno było się rozstać z blogiem Rec-en-zen’t, który współtworzyłam przez trzy lata, jednak nie sądziłam, że tak trudno będzie zdecydować się na założenie nowej strony. Ba, założenie! Stworzenie koncepcji i dojście w ciężkich procesach mózgowych do tego, o czym tak naprawdę chciałabym pisać okazało się prawdziwym wyzwaniem.

Od mniej więcej dekady moim adresem mailowym jest pop.kultura. Także tak brzmi większość moich loginów na wszelakich portalach społecznościowych, w sklepach internetowych czy serwisach gamingowych. Oczywistym wydała mi się więc nazwa mojego nowego projektu (bo myślę, że tak własnie można nazwać tę stronę), która charakteryzuje moje zainteresowania, a przy tym część osób już mnie z nią kojarzy.

Dlaczego projekt? Ponieważ chciałabym w niego zaangażować ludzi z pasją. Książkoholików, gamerów, kinofili, muzycznych melomanów. Chcę, aby był to portal prowadzony bez zbędnego zadęcia, na którym każdy, nawet przypadkowy odbiorca, się odnajdzie i być może przeczyta jedno zdanie, które wzbogaci go o mniej lub bardziej potrzebną wiedzę. Nie chcę, aby czuć było w nim dyscyplinę oraz obowiązkowość. Niech będzie luz, spokój, humor, a czasem i brak akapitów! Dlatego nawet w tym miejscu zachęcam Was – napiszcie do mnie (pop.kultura@gmail.com), jeśli macie jakiś pomysł na artykuł, na felieton, recenzję, tekst dotyczący kultury. Nie narzucę Wam tematów czy terminów, a chętnie sama przeczytałabym coś, co będzie po prostu… ciekawe 😉

Tym razem nie chciałabym ograniczyć portalu do recenzji. Za parę tygodni znajdziecie tutaj teksty nawet okołokulturalne, a te krytyczne nie będą dotyczyć wyłącznie filmów, seriali czy książek. Znajdziecie na Popkulturze także recenzje komiksów, gier czy płyt muzycznych. Będzie również miejsce dla wywiadów, relacji z festiwali, koncertów czy spotkań z autorami. Moje pasje nie ograniczają się do jednego medium, jak zapewne część Was zdążyła zauważyć. Dlatego na stronie musi się znaleźć miejsce dla każdej z nich. 😉

Zachęcam do czytania i przypominam, że na fanpage’u już czekają na Was konkursy!

Ewa Nowicka

Ewa Nowicka

Mam zbyt wiele planów na siebie i nie mogę się zdecydować, który jest najlepszy.
Serialoholiczka uważająca, że kultura popularna jest równie ważna co ta niszowa, a czasem snobistyczna. Na zmianę odwiedza operę i multipleks w poszukiwaniu blockbusterów.
Miłośniczka literatury wszelakiej i stała bywalczyni koncertów.
Absolwentka filmoznawstwa na UŁ. Kosmetyczka. Menadżer sieci sklepów Drogerie Noel.
Publikuję również na: secretum.pl, duzeka.pl oraz filmaster.pl
Ewa Nowicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *